Nehoda vlaku a osobního auta v Zápech. Foto: HZS

Nehoda v Zápech: auto vjelo před vlak, zranili se dva dospělí a dvě děti

V Zápech u Prahy se srazil vlak s osobním autem. V osobním voze se zranili dva dospělí a dítě. Žena z vozu má mnohačetná zranění, letěl pro ní vrtulník.

Vážná nehoda se odehrála na železničním přejezdu nedaleko obce Zápy u Prahy v pondělí odpoledne. Osobní auto tam vjelo před vlak. Provoz v úseku Brandýs nad Labem – Čelákovice byl po nehodě zhruba do 16 hodin zastaven. Při havárii se zranili čtyři lidé, které měla v péči středočeská záchranka.

Ženu, která utrpěla těžká mnohočetná poranění a lékař ji musel zajistit dýchací cesty, jsme transportovali letecky do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, muže se středně těžkým zraněním a dítě s bolestí krční páteře jsme po ošetření vezli do Fakultní nemocnice v Motole. Všichni cestovali v osobním autě,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Na místě záchranáři ošetřili také nezletilého pacienta, který cestoval ve vlaku a utrpěl úraz hlavy. Po ošetření byl převezen do Thomayerovy nemocnice. Správa železnic musela z motorového vlaku evakuovat 28 cestujících.