Nehoda traktoru a osobního vozu v Letenském tunelu v Praze. Foto: HZS

Nehoda v Letenském tunelu: traktorista vjel do protisměru a nabořil osobní auto

Nehoda traktoru a osobního auta v Letenském tunelu komplikovala ve čtvrtek odpoledne dopravu v Praze. Traktor s českou vlaječkou najel do protisměru a zbořil osobní auto.

Toyota s výrazně zdemolovanou kapotou. To je výsledek čtvrteční odpolední nehody v Letenském tunelu v Praze 7. Srazil se tam traktor ověšený českou vlaječkou s osobním vozem značky Toyota.

Traktor vjel do protisměru

„Vyšetřování nehody stále pokračuje, nicméně podle prvotních informací jel traktor v protisměru,“ říká mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Traktorista zřejmě nezvládl táhlou zatáčku v tunelu a vyjel do protisměru. Policie už také vyloučila, že by jeden z řidičů byl pod vlivem alkoholu.

V tunelu zasahovali pražští hasiči, kteří uvedli, že se nehoda naštěstí obešla bez zranění. S pomocí techniky ale musely traktor a auto oddělit a dostat ven z tunelu tak, aby neblokovaly dopravu. Před tunelem se tvořila dlouhá kolona.

Letenský tunel bude ve směru z centra Prahy podle odhadů Technické správy komunikací Praha uzavřený asi do 16 hodin.

Zemědělci protestují před úřadem Vlády ČR

Traktorista se patrně účastnil protestu zemědělců, kteří ve čtvrtek vyjeli demonstrovat proti evropské byrokracii, Green Dealu a nízkým výkupním cenám komodit. Do Prahy přijelo na 700 traktorů a dalších vozů zemědělské techniky. Sraz měli právě na Letenské pláni, hlavní protesty se ovšem odehrávají před úřadem Vlády ČR.

Tam také zemědělci ráno vysypali hromadu hnoje. Tím blokovali nejen silniční dopravu, ale také tramvajové koleje, což ovlivnilo pražskou hromadnou dopravu. Policie řidiče, který hnůj vysypal, zadržela. Kromě toho odpoledne zadržela jednoho opilého účastníka, který před budovou vlády prorazil zábrany.

Zemědělci před úřadem Vlády ČR vysypali hromadu hnoje, policie řidiče zadržela!
Nová Výměna manželek šokuje: Martina narazí na vši, švábi a agresivní děti!

Přejít nahoru