Nehoda vlaku a traktoru autoškoly u Mikulčic. Foto: HZS

Nehoda u Mikulčic: před přijíždějící vlak vjel traktor autoškoly!

Nehoda vlaku a traktoru autoškoly se stala ve středu dopoledne na železničním přejezdu u Mikulčic na Hodonínsku. Traktoru zřejmě na přejezdu „zhasl“ motor.

Komplikace na železniční trati mezi Moravskou novou Vsí a Lužicemi způsobila ve středu dopoledne dopravní nehoda u obce Mikulčice na Hodonínsku.

Traktor s valníkem vjel na železniční přejezd na silnici číslo 05531, v tom okamžiku ale žákovi autoškoly zřejmě zhasl motor. V tu dobu se přitom k místu blížil nákladní vlak ČD Cargo, který na vagonech táhl naložené nové automobily.

Strojvedoucí dostal včas varování

Traktor dostal ránu z boku do kabiny a vlak jej odtlačil i s valníkem asi tři metry po kolejích mimo silnici. „Událost se naštěstí obešla bez zranění,“ informovali hasiči HZS Jihomoravského kraje. Podobné havárie ale často končí velmi špatně. Naštěstí jel vlak pomaleji a kabina robustního traktoru odolala nárazu.

„Řidič autoškoly byl duchaplný a včas vyskočil. Poděkování si ale zaslouží také kolegové z Centrálního dispečerského pracoviště Přerov, kteří rizikovou situaci zaznamenali a strojvedoucího o překážce včas informovali. Díky tomu došlo pouze k ťuknutí,“ informoval mluvčí Správy železnic.

Nákladní vlak převážel zbrusu nová auta a všechna jsou v pořádku. Mimořádnou událost odnesl pouze přejezd… Příčinu nehody, při které zřejmě vznikla vyšší škoda, vyšetřuje policie, pomáhají také hasiči.

Přejít nahoru