Nehoda tahače u Olešnice v Orlických horách. Foto: HZS

Nehoda tahače uzavřela silnici v Orlických horách, hasiči museli odpojit elektřinu!

Nehoda tahače zkomplikovala v pátek večer dopravu ale i život části obyvatel Orlických hor. Kamion havaroval pod elektrickým vedením u obce Olešnice, musela být proto odpojena elektřina.

Několik hodin bez elektřiny byla část obyvatel Orlických hor v okolí obce Olešnice, kde v pátek večer havaroval tahač naložený osobními auty. Z nejasných důvodů se vydal na horskou silnici druhé třídy 310, kde nezvládl levotočivou zatáčku a propadl se mimo silnici.

Návěs naložený auty skončil nakloněný částečně mimo vozovku. Hasiči ho provizorně zabezpečili, překládka naložených aut a vyproštění muselo být ale provedenou ve spolupráci a odbornou firmou.

Nehoda tahače uzavřela silnici u Olešnice

Kvůli uzavření komunikace je odkláněna doprava od Olešnice v Orlických horách i z polské strany, a to od pátečních 20 hodin do zhruba sobotní jedné hodiny ráno.

„K nehodě navíc došlo pod elektrickým vedením. Aby byla možná bezpečná manipulace s nákladem, bylo potřeba zajistit odpojení elektrického proudu. Na místě tak spolupracujeme také s energetiky,“ informovali hasiči z HZS Královehradeckého kraje.