Nehoda vlaku a dodávky u Bransouze. Foto: HZS

Nehoda na Třebíčsku: Dodávka vjela před vlak, ten ji smetl z přejezdu

Vážná nehoda se stala ve čtvrtek ráno v obci Bransouze na Třebíčsku. Dodávka tam vjela před přijíždějící osobní vlak, ten jí smetl z přejezdu.

Železniční dopravní nehoda se stala u obce Bransouze na Třebíčsku na trati Jihlava – Brno hlavní nádraží. Vlaky v úseku Luka nad Jihlavou – Bransouze budou stát po dobu vyšetřování nehody, odhadem do 11.30 hodin. Mezi tím byla nasazena náhradní autobusová doprava.

Dodávka z nejasných příčin vjela na železniční přejezd v okamžiku, kdy se blížil vlak, ten vůz odtlačil asi o 20 metrů dál od přejezdu a odrazil vedle trati. Dodávka měla potlučený předek a poničenou nákladovou korbu. Cestující z vlaku, strojvedoucí i řidič dodávky naštěstí vyvázli bez úhony.

„Střet osobního vlaku a dodávky se naštěstí obešel bez zranění,“ potvrdili hasiči. Přesné okolnosti nehody na místě vyšetřuje policie.

Není to bohužel jediná čtvrteční ranní nehoda vlaku a auta. Také v železničním úseku Miroslav – Bohutice zasahuje policie u nehody na přejezdu. Doprava na železnici tam bude omezena do zhruba 11 hodin.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru