Hasiči nemohli projet k nehodě na dálnici D5. Foto: HZS

Nehoda na dálnici D5: Srazily se tři kamiony, hasiči nemohli k nehodě projet

Nehoda tří nákladních vozidel zastavila ve středu ráno provoz v místě omezení na 83. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov. Kolony se tvořily už od 75. kilometru.

Dlouhé kolony a kolaps dopravy. Tak to ráno vypadalo na dálnici D5 a v jejím okolí. Ve směru na Rozvadov totiž na zhruba 83. kilometru havarovaly tři kamiony. Nehoda se navíc stala ve zúžení a na dálnici se v rychlosti vytvořila velmi dlouhá kolona.

Kolem 9. hodiny se policii podařilo uzavřít vyšetřování nehody a dálnici po více než třech hodinách otevřít. Kolony se proto již pomalu rozjíždí.

Zásah u nehody ale zdržel i fakt, že se hasiči nemohli na místo rychle dostat. Uvízli totiž v koloně, kde chyběla záchranářská ulička. „Jednotkám Dobřany, HZS Přeštice a HZS Plzeň Střed byl znemožněn zásah a zůstaly v koloně vozidel utvořené v zúžení pruhů za nehodou. Musí tak zasahovat další jednotky a to z opačného směru dálnice,“ informovali například hasiči města Dobřany.

Sami řidiči ale upozorňují, že ve zúžení nebyla možnost záchranářskou uličku vytvořit. „Přece s kamionem neskočím do pole,“ argumentoval jeden z řidičů. Policie navíc v danou dobu neuzavřela průjezd jedním pruhem v opačném směru a tak nebylo možné třetí zúžený pruh využít.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *