Pondělní nehoda na dálnici D10. Foto: PČR

Nehoda na dálnici D10 u Bakova. Srazila se 4 auta, jedno skončilo na střeše

Nehoda čtyř vozidel zablokovala v pondělí ráno provoz na dálnici D10 mezi Turnovem a Prahou na úrovni Bakova nad Jizerou. Problémy jsou také na dálnici D1 u Prahy.

S velkým zdržením musí počítat řidiči v pondělí ráno na dálnici D10 od Turnova na Prahu. Na zhruba 53. kilometru u sjezdu na Bakov nad Jizerou havarovala čtyři auta a dodávka s vlekem, přičemž jedno z nich skončilo na střeše.

Ošetřili jsme dva lehce zraněné účastníky nehody, oba převezeni k vyšetření do nemocnice v Mladé Boleslavi,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Dálnice na Prahu je v tomto místě neprůjezdná a tvoří se dlouhé kolony už od Mnichova Hradiště. Příliš ale nepomůže ani objížďka přes Bakov nad Jizerou, i silnice nižší třídy jsou totiž vlivem zvýšené dopravy také zcela ucpané. Dopravu v Bakově navíc brzdí semafor.

Na místě probíhají vyprošťovací práce, odstraňování následků nehody a policejní vyšetřování, provoz bude omezen do zhruba 12 hodin.

Kolem desáté hodiny informovala policie, že se podařilo obnovit jízdu levým jízdním pruhem. „K nehodě došlo při přejíždění jednoho z řidičů osobního vozu mezi jízdními pruhy, kdy si nevšiml přívěsu za dodávkou a následovaly další střety s projíždějícími vozy,“ sdělila Policie ČR.

Kolona také u Prahy na D1

Problémy jsou od rána také na dálnici D1. Na zhruba 6. kilometru od Prahy havarovalo několik vozidel. Kolona se tvoří už od pražského Opatova. Na místě nehodu vyšetřuje policie.

Přejít nahoru