Nehoda kamionu na dálnici D11. Foto: HZS

Nehoda kamionů komplikovala dopravu na dálnicích D1 a D11

Sníh na silnicích den před Vánoci komplikuje dopravu v celém Česku. Například nehoda kamionu uzavřela v sobotu ráno dálnici D1, provoz omezovala i na D11.

Největší českou dálnici D1 v sobotu ráno uzavřela nehoda kamionu. Dálnice je uzavřená na 140. kilometru ve směru na Prahu. Kamion tam dostal smyk a skončil napříč dálnicí, blokoval tak všechny jízdní pruhy.

„Řidič kamionu nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk a blokuje celou šířku dálnice,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Před devátou hodinou se podařilo provoz obnovit. I tak ale řidiči musí zřejmě celý den počítat s problémy kvůli sněžení.

Silničáři upozorňují, že se na dálnici kvůli větru vytváří sněhové jazyky. Silničáři sice silnice projíždí, ale sníh je kvůli větru během chvíle zpátky. Jen během noci se staly desítky nehod, některé silnice nižší třídy jsou neprůjezdné.

Nehoda kamionu také na dálnici D11

Také na dálnici D11 z Hradce Králové na Prahu omezuje dopravu na 73. kilometru. I tam kamion zůstal po nehodě napříč silnicí, pobořil svodidla a kabinou skončil mimo silnici.

Při nehodě nikdo nebyl zraněn, ale z proražené nádrže unikla nafta, hasiči okolí i samotný vůz zabezpečili,“ uvedli hasiči Královehradeckého kraje. Operační středisko vyrozumělo příslušné orgány ochrany životního prostředí a vyproštění kamionu provedla odborná firma.

Dopoledne už byly obě dálnice průjezdné.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru