Tragická nehoda nákladního automobilu a osobního auta u Svitav. Foto: HZS

Náklaďák naložený řepou se u Svitav srazil s osobákem. Dva mrtví!

Tragická nehoda se stala v neděli v podvečer na silnici I/35 u Svitav. Nákladní vůz naložený řepou se srazil s osobním autem. Řidič i spolujezdkyně zemřeli.

Ke střetu osobního a nákladního auta došlo v podvečer na hlavním tahu I/35 z Hradce Králové na Olomouc. Silnice byla uzavřena zhruba do nedělní půlnoci kvůli odstraňování následků nehody a policejnímu vyšetřování.

Nedaleko Svitav se čelně srazily nákladní vůz s návěsem naloženým řepou a osobní auto značky Renault. Náklaďák skončil po srážce převrácený v příkopu, řepa se rozsypala a bylo nutné ji odklidit. Ze silnice bylo po střetu odraženo také osobní auto, které též skončilo na poli. Vůz měl silně zdemolovanou přední část karoserie.

„V osobním vozidle jely čtyři dospělé osoby a jedno dítě. Řidič osobního vozidla přes veškerou snahu zasahujících zraněním na místě podlehl,“ informovala mluvčí HZS Pardubického kraje Petra Musilová. Svým zraněním bohužel podlehla také spolujezdkyně z osobního auta. Pro dítš pak přiletěla Letecká záchranná služba, která ho transportovala do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

„Ostatní zraněné osoby byly po vyproštění transportovány Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice ve Svitavách, Litomyšli a Hradce Králové,“ dodala Musilová.

Příčinu nehody šetří Policie ČR, která si nechala osobní automobil převést k další expertíze.