Vážná nehoda osobního auta a dodávky se stala u Řepic na Strakonicku. Foto: ZZS JCK

Na Strakonicku se čelně srazilo auto s dodávkou, k nehodě musel vrtulník

Vážná zranění utrpěl pár seniorů, jejichž auto se dnes srazilo s dodávkou u Řepic na Strakonicku. Na místo nehody musel vrtulník záchranářů a také čtyři sanitky ze Strakonic.

K čelní srážce osobního auta a dodávky došlo dnes odpoledne na frekventované silnici I/4 na Strakonicku. V modré Škodě Fabia Combi cestoval starší pár, který po srážce s dodávkou utrpěl vážnější zranění.

Zatímco žena měla poraněný hrudník a po ošetření byla ve stabilním stavu převezena pozemní cestou do nemocnice v Českých Budějovicích, muž zůstal ve voze zaklíněn a bylo nutné jeho vyproštění. To se podařilo hasičů z HZS Jihočeského kraje.

„Muž byl po celou dobu při vědomí, avšak utrpěl středně těžká poranění hrudníku a páteře. Záchranáři zajistili jeho stav všemi dostupnými prostředky akutní přednemocniční péče a následně jej letecky transportovali taktéž do krajské nemocnice,“ sdělila mluvčí jihočeské záchranky Zuzana Fajtlová.

Bez zranění neskončil bohužel ani řidič dodávky, který si vážně poranil ruku. K následné zdravotnické péči byl převezen do strakonické nemocnice.