Autobus s japonskými turisty sjel ze silnice u Nových Hradů. Foto: HZS

Na sněhu havaroval autobus s japonskými turisty, museli vylézt okénkem

Těžkou šichtu mají v sobotu nejen řidiči aut a kamionů. S velkými problémy se potýkají i profíci za volanty autobusů.

Například u Nových Hradů dnes zapadl do škarpy autobus z Vídně s japonskými turisty. „Nikdo naštěstí nebyl zraněn, ale všech 50 cestujících muselo vystoupit okénkem u řidiče za použití nastavovacího žebříku,“ sdělili hasiči z HZS Jihočeského kraje.

Cestující pak byli převezeni do Nových Hradů, kde jim město poskytlo azyl, než bude autobus vyproštěn a bude moci pokračovat v cestě.

Na jihu Čech byla situace kvůli dlouhotrvajícímu sněžení asi nejvážnější. Od půlnoci do dnešního poledne napočítali hasiči na 170 výjezdů k popadaným stromům a 30 zásahů u dopravních nehod nebo vyproštění vozidel z příkopů.

Například na Táborsku došlo k převrácení cisterny s mlékem, ani tam ale nedošlo ke zranění. Provozovatel přistavil další cisterny k odčerpání mléka a následně byl prázdný vůz vyproštěn.

Potíže měl v sobotu odpoledne řidič autobusu také na Jesenicku. U obce Rejvíz v okrese Jeseník havaroval linkový autobus, který sjel do příkopu a zapadl. „Cestovalo v něm 12 osob, jedna byla zraněná,“ sdělila mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Pasažéry hasiči evakuovali a přepravili ve spolupráci s dobrovolnými hasiči do Jeseníku. Autobus vytáhnou vyprošťovacím jeřábem.

Už dopoledne se stala nehoda autobusu a osobního auta na dálnici D10. Nehoda se stala ve směru od Mladé Boleslavi na Prahu se v levém jízdním pruhu a na několik hodin zablokovala provoz.

Na dálnici se tak tvořily dlouhé kolony. Kolem poledne už byla havárie odstraněna a kolony se postupně rozjely.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru