20231016 180704

Na dálnici D1 u Milenova se srazily čtyři kamiony, doprava je zastavena

Hromadná nehoda čtyř kamionů se stala v pondělí vpodvečer na dálnici D1 u Milenova na Přerovsku ve směru na Olomouc. Jeden z kamionů dokonce skončil mimo dálnici.

Nehoda se stala na dálnici D1 na zhruba 302. kilometru ve směru od polských hranic na Olomouc. Srazily se ve zúžení po ranní nehodě jiných dvou nákladních vozů.

Srazily se tam čtyři kamiony, vyprošťujeme zraněného řidiče nákladního automobilu. Na místě je pět jednotek hasičů, letecká záchranná služba a zdravotnická záchranná služba. Řešíme únik provozních kapalin,“ uvedla mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

V pondělí ráno komplikovala dopravu na D1 ve stejném místě jiná nehoda dvou nákladních vozů. Kvůli následkům nehody bylo v tomto úseku zúžení, právě v něm havarovaly večer čtyři kamiony.

Omezení dopravy trvalo na dálnici až do úterního rána. „Odklon dopravy byl veden přes Hranici na Moravě a Lipník nad Bečvou,“ uvedla Policie ČR. „Nyní je provoz částečně obnoven, a to v levém jízdním pruhu. Na zprůjezdnění dalších dvou jízdních pruhů se pracuje. Stále platí maximální opatrnost a ohleduplnost při jízdě,“ uvedla policie kolem 8. hodiny ráno.