Nehoda kamionu a auta na dálnici D6. Foto: PČR

Na D6 na Sokolovsku bouralo 9 aut a kamion, silnice pokryla ledovka!

Vážné komplikace přinesla na české silnice v pátek v noci ledovka. Nejhorší je situace na Karlovarsku a Sokolovsku. Dálnici 6 zablokovaly nehody.

Silnice v Karlovarském kraji v pátek večer pokryla ledovka. Nejhorší situace je na dálnici D6, konkrétně na Sokolovsku, kde večer bouralo hned několik vozidel.

U sjezdu na Kynšperk nad Ohří došlo během několika málo minut hned k šesti dopravním nehodám,“ informovala Policie ČR. Postupně při těchto nehodách havarovalo devět osobních a jedno nákladní vozidlo. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění.

„Za poslední tři hodiny jsme vyjížděli k osmi dopravním nehodám na celém území našeho kraje. Dálnice D6 je ve směru Cheb od sjezdu na Citice uzavřena a provoz je Policií ČR odkláněn a veden po objízdné trase,“ doplnili informace hasiči z HZS Karlovarského kraje kolem 20. hodiny.

Už vpodvečer se bouralo na D6 také u Prahy. Konkrétně na 4. kilometru u Letiště Václava Havla, měla nehodu řidička Smartu, která nabourala do betonové zdi a převrátila se na střechu. Také ona naštěstí z nehody vyvázla s lehkým zraněním.

Ledovka by se na silnicích měla tvořit do zítřejších dopoledních hodin. Řidiči, buďte na svých cestách opatrní, ať dojedete do cíle v pořádku.

Meteorologové vydali výstrahu upozorňující na možnou tvorbu ledovky s platností do sobotního dopoledne. „Upozorňujeme řidiče i chodce, aby při pohybu venku dbali zvýšené opatrnosti,“ dodali meteorologové.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru