U Nové Vsi u Voděrad vyjel motorkář ze silnice do lesa. Foto: HZS KHK

Mrtvá spolujezdkyně i motorkář potlučený v lese. Náročný víkend záchranářů

Někteří motorkáři neprožili zrovna nejlepší víkend na silnici. Stalo se hned několik vážných nehod motorek, na Příbramsku včera dokonce zemřela dívka, která z motorky spadla.

Neštěstím skončila nedělní vyjížďka na motorce na Příbramsku. U Kosovy Hory v neděli v podvečer z motocyklu spadla devatenáctiletá spolujezdkyně. Při pádu se bohužel tak nešťastně uhodila, že zranění podlehla.

Podle mluvčího středočeské policie Pavla Truxy se nešťastná událost stala na silnici I/18 po nedělní 17. hodině. Ačkoli na místo rychle přispěchali záchranáři, mladé ženě už nedokázali pomoci. Podle policie řidič motorky podle provedené dechové zkoušky před jízdou nepil alkohol. Co přesně se během jízdy stalo, vyšetřuje policie.

Motorkář vyjel ze silnice do lesa

Bohužel to o uplynulém víkendu nebyla zdaleka jediná vážná nehoda motorkářů. Například u Nové Vsi u Voděrad na Rychnovsku zasahovali záchranáři a hasiči u nehody motorkáře, jehož stroj skončil mimo silnici. Podle všeho vyjel ze silnice a narazil do stromu v nedalekém lesním porostu.

Utrpěl bohužel vážná zranění. „Pomohli jsme s transportem zraněného do vrtulníku Letecké záchranné služby,“ informovali hasiči z HZS Královehradeckého kraje.

Ještě před tím havaroval jiný motorkář na kruhovém objezdu v Týništi nad Orlicí na silnici č. 11, tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Přejít nahoru