Tragická nehoda motorky a auta u Pohořílek na Novojičínsku. Foto: HZS

Motorkář při předjíždění vrazil do auta, na místě zemřel

Střet osobního auta a motocyklu u Pohořílek na Novojičínsku skončil tragicky. Motorka po nehodě začala hořet. Záchranu přivolal systém e-call.

Tragická nehoda se stala v sobotu odpoledne u Pohořílek na Novojičínsku. Střetl se tam motorkář s osobním autem. „Ve voze byli zranění tři lidé, motorkář zemřel,“ informovali hasiči z HZS Moravskoslezského kraje.

Podle dostupných informací měl 52letý motocyklista v zatáčce předjíždět, přičemž se střetl s osobním autem jedoucím v protisměru,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská. Přesné příčiny nehody nicméně policisté dál vyšetřují.

Motorka začala po nárazu hořet, k nehodě vyrazily tři jednotky hasičů. Hasiči po příjezdu uhasili hořící motorku a současně se zapojili do resuscitace řidiče, ta ale nebyla bohužel úspěšná.

Nehodu podle hasičů ohlásil na tísňovou linku 112 systém e-call v autě. „Díky automatickému spojení s operátorem přímo z vozu bylo možné doplnit informace o situaci, vůz rovněž odeslal datovou větou své přesné souřadnice,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.