Chodce na dálnici D10 srazilo auto. Záchranáři jej marně oživovali. Foto: iBoleslav.cz

Krvavé drama na dálnici D10! Chodce v plné rychlosti zabilo auto

Neštěstí se odehrálo v noci na sobotu na dálnici D10 nedaleko Bakova nad Jizerou. V plné rychlosti tam auto srazilo přebíhajícího muže, byl na místě mrtvý!

Tragická nehoda se stala kolem půl desáté večer poblíž Bakova nad Jizerou na dálnici D10 ve směru od Prahy na Turnov. Osobní auto tam ve vysoké rychlosti srazilo chodce. Toho se nejdříve svědci havárie a následně záchranáři snažili dlouho oživovat.

Oživování ale bylo marné. Muž utrpěl velmi těžká zranění, kterým na místě podlehl. Dálnice byla přes hodinu uzavřena, na místo byl přivolán i vrtulník záchranné služby. Kolem půlnoci již byla D10 průjezdná jedním jízdním pruhem.

Přesné okolnosti nešťastné nehody, stejně jako to, co dělal v noci chodec na dálnici, vyšetřuje policie. „Ke střetu došlo, když muž přebíhal dálnici,“ upřesnil pro iBoleslav.cz policejní mluvčí Pavel Truxa. Dodal, že řidič osobního vozu se podrobil testu na alkohol, který vyšel negativní. Zda nebyl chodec pod vlivem alkoholu či drog, bude zřejmé až po nařízené pitvě.

Vyšetřování nehody komplikovalo dopravu na D10 i během soboty, kdy policisté pro důkladné zaměření místa nehody potřebovali omezit provoz na dálnici. Tvořily se dlouhé kolony,

Přejít nahoru