Nehoda kombajnu a auta u Křelova-Břuchotína. Foto: HZS Olomouckého kraje

Kombajn na Olomoucku rozdrtil osobní auto, řidič má vážná zranění

Z toho pohledu mrazí. Zcela rozdrcené osobní auto skončilo po nehodě s kombajnem Křelova na Olomoucku. Řidiče z osobního auta vyprostili hasiči, řidič kombajnu dostal psychologickou pomoc.

Neuvěřitelná nehoda se stala v pondělí na silnici 635 u Křelova-Břuchotína na Olomoucku. Střetl se tam starší vůz Peugeot s kombajnem. Těžký zemědělský stroj auto doslova rozdrtil, z vozu prakticky nic nezbylo.

Řidič osobního auta snad zázrakem přežil. Jeho zranění jsou ale vážná. „0Využili jsme hydraulické nástroje, odstranili dveře a na páteřní desce jsme jej zpod úchytného zařízení dostali opatrně ven a předali záchranářům,“ informovala mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Řidič kombajnu byl po nehodě v šoku a potřeboval odbornou pomoc. „Poskytujeme mu posttraumatickou péči,“ uvedla Balážová. Dodala, že hasiči vrak vyprostí technickým speciálem pomocí navijáku.

Doprava je v místě omezená, s opatrností řidiči projedou jedním jízdním pruhem, je ale potřeba počítat během pondělního odpoledne se zdržením. Zároveň při vyprošťování vozu může být provoz zcela zastaven.