Vážná hromadná nehoda se stala v pátek večer na Karlovarsku. Foto: HZS

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D6, na místo musely dva vrtulníky

Vážná nehoda v pátek večer uzavřela dálnici D6 na Karlovarsku a to hned na dvou místech. Havarovalo tam několik vozidel, pro vážně zraněné letěly dva vrtulníky.

První nehoda se stala na 136. kilometru dálnice D6. Havarovalo tam jednoho osobního automobilu bez zranění.

Druhá havárie se stala o několik set metrů za první nehodou ve směru že Sokolova na Karlovy Vary u nájezdu na Loket. „Došlo tam k hromadné dopravní nehodě šesti osobních vozidel, při které bylo zraněno pět osob,“ uvedla Policie ČR.

Zranění některých účastníků karambolu byla vážná. „Na místě zasahovaly dva vrtulníky a čtyři jednotky hasičů,“ informovali hasiči z HZS Karlovarského kraje.

Hasiči okamžitě zahájili vyprošťování osob z automobilů a poskytování první pomoci. Dvě osoby museli vyprostit za pomoci hydraulických nástrojů a následně zabezpečili místo pro přistání záchranářských vrtulníků přímo na dálnici pro jejich transport do zdravotnických zařízení.

Další tři zraněné osoby byly transportovány do nemocnic pozemní cestou Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje. „Dále byla provedena protipožární opatření a zajistili jsme úniky provozních kapalin z havarovaných vozidel,“ dodali hasiči.

Přesné příčiny havárie vyšetřuje policie. Dálnice bude v průběhu vyšetřování ve směru ze Sokolova do Karlových Varů zcela uzavřena. Policisté odkláněly vozidla na objízdnou trasu. Omezení trvalo do cca 22 hodin.

Přejít nahoru