U Hostomic havarovala cisterna s naftou a 9 osobních aut. Foto: HZS

Hromadná nehoda cisterny a 9 aut uzavřela silnici z Teplic na Bílinu

Hromadná nehoda se stala v pondělí ráno na silnici I/13 mezi Teplicemi a Bílinou. Na 90,5. kilometru u Hostomic se srazilo 7 vozidel.

Silnice I/13 mezi Teplicemi a Bílinou je od pondělních šesti ráno uzavřena na 90,5. kilometru u Hostomic, respektive Chudeřic, uzavřena kvůli hromadné nehodě. Havarovalo 9 vozidel a na silnici se navíc převrátila cisterna.

Cisterna převážela naftu, která bohužel vytéká, hasiči ji zachytávají a budou přečerpávat. Vyprošťování cisterny pravděpodobně potrvá celé pondělní dopoledne. „Pět lidí je v péči Zdravotnické záchranné služby,“ informovali hasiči HZS Ústeckého kraje.

Policisté dopravu odklání u obce Tuchlov na Všechlapy, Zabušena a Želénky. „Dbejte zvýšené opatrnosti,“ žádá Policie ČR.

Na silnici I/13 se kvůli námraze stalo ráno více nehod. Další dvě auta se srazila před Bílinou a přímo v Bílině pak havarovala hned tři auta. U všech nehod šlo naštěstí jen o plechy nebo lehká zranění.

„Jednotky v Ústeckém kraji zasahují od ranních 5:31 u šesti dopravních nehod na zmrzlé vozovce. Další dopravní nehodu osobního a nákladního auta řeší hasiči u Světce. Tam je jeden zraněný člověk. Dvě jednotky zasahují u Křimova na Chomutovsku, kde tahač s návěsem narazil do svodidel. Dvě osobní auta havarovala v Topolčianské ulici v Litoměřicích. Tři osobní auta havarovala u Libočan na Žatecku, jeden zraněný,“ dodali hasiči.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru