Převrácený nákladní vůz v obci Svatý Jan. Foto: HZS STK

FOTO: Vážné nehody kamionů a osobních aut komplikují pondělní dopravu

Nehody nákladních vozů a osobních aut zkomplikovaly v pondělí dopoledne dopravu na řadě míst České republiky. Například na pražském okruhu vrazilo auto do kamionu.

Nákladní auto s naloženým vlekem se převrátilo v pondělí kolem půl deváté na silnici I/18 u středočeské obce Svatý Jan na Příbramsku. „Souprava se převrátila na bok mimo vozovku,“ informovali hasiči z HZS Středočeského kraje. Sedlčanští profesionální hasiči a velitel čety z Příbrami zajistily záchyt drobného úniku nafty. Událost se obešla bez zranění.

Další nehodu osobního auta a kamionu řešili hasiči na Královehradecku. V Harantově ulici v Lázních Bělohrad se srazila Škoda Octavia s kamionem. Provedli jsme zasypání uniklých provozních kapalin. Zraněné osoby jsou v péči zdravotnické záchranné službě,“ informovali hasiči.

Potíže měli řidiči kvůli nehodě dvou osobních aut a nákladního vozu také v hlavním městě. Nehoda způsobila kolony na pražském okruhu. Srazila se tam dvě osobní auta, přičemž jedno z nich vrazilo do návěsu kamionu.

Především v Praze ale i v Brně a dalších větších městech byla pondělní ranní doprava utrpením. A to nejen kvůli dopravním nehodám ale zejména kvůli silné dopravní špičce z důvodu začátku nového školního roku.