V Praze do ulic vyjela vánočně nazdobená flotila tramvají a autobusů. Foto: X/Z. Hřib

FOTO: V Praze vyjely vánočně nazdobené tramvaje a autobusy

Do pražských ulic na období adventu vyjíždí flotila vánočně nazdobených tramvají a autobusů. Slavnostně byly rozsvíceny ve vozovně Střešovice.

Svátečně vyzdobené tramvaje a autobusy dnes Dopravní podnik Praha a vedení pražského magistrátu slavnostně rozsvítily ve vozovně Střešovice.

Teď už jedou za vámi společně s vyzdobenou lanovkou na Petřín, aby vám dělaly radost po celý advent,“ sdělil náměstek pražského primátora za oblast dopravy Zdeněk Hřib.

Součástí slavnostního rozsvícení byl i osvětlený průvod z vozovny Střešovice přes Hradčanskou až po Mánesův most, kde si mohli lidé pořídit fotografie. V následujících dnech budou nasvícené vozy vyjíždět na běžné linky, a to až do Vánoc.

Praha rozsvítila i vánoční strom

Praha již také v sobotu vpodvečer rozsvítila na Staroměstském náměstí velký vánoční strom a zahájila vánoční trhy. Smrk osvítilo osm kilometrů světelných kabelů a nabízí každou hodinu světelnou animaci na hudbu z filmu Tři oříšky pro Popelku. Zájem byl obrovský, náměstí od odpoledne zaplnilo velké množství lidí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru