Nehoda Trabantu a Superbu ve Starém Městě. Foto: HZS

FOTO: U Starého Města Trabant sestřelil Superba. Oba řidiči jsou zranění

Vážná nehoda se stala dnes odpoledne ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Srazil se tam Trabant se Škodou Superb.

Taková srážka se už na českých silnicích příliš nevidí. Hlavně proto, že původem východoněmecká vozítka Trabant se už v provozu objevují jen výjimečně, obvykle při speciálních jízdách veteránů. Přesto se dnes u Starého Města na Uherskohradišťsku směrem na Zlechov Trabant srazil se Škodou Superb.

Není zatím zcela jasné, kdo nehodu vlastně zavinil, protože policejní vyšetřování pokračuje, ale každopádně překvapí, jak silně byla poškozená přední část postaršího, avšak podstatně modernějšího, Superbu a že Trabant zůstal po srážce na silnici, zatímco Superb skončil v poli, kde se po několika metrech zastavil.

Následky nehody bohužel humorné nejsou. „Oba řidiči utrpěli zranění a skončili v nemocnici,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

„Při příjezdu našich posádek na místo byl 71letý řidič v autě zaklíněný. Zdravotnické týmy okamžitě zahájily život zachraňující úkony. Senior si stěžoval především na bolesti v levé části žeber a levého lokte,“ sdělili zástupci ZZS Zlínského kraje.

Záchranáři muže imobilizovali krčním límcem, společně s hasiči jej z auta vyprostili na páteřní desce, imobilizovali vakuovou matrací, podali léky tišící bolest a další nezbytné medikamenty, ošetřili a překryli rány a oděrky. Po zajištění v rámci přednemocniční neodkladné péče transportovali seniora na traumatologii Uherskohradišťské nemocnice.

Na stejné oddělení odvezli také druhého řidiče, který podle prvotních vyšetření na místě žádná vážná zranění neutrpěl.

Hasiči zajistili vozidla, provedli u nich protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po nárazu došlo u vozidel k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Jakmile policisté zadokumentovali místo nehody, odtáhli hasiči Trabanta mimo komunikaci, aby nebránil v provozu. Na závěr uklidili vozovku od střepů a úlomků, které se nacházely na mnoha metrech silnice.

Přejít nahoru