Tragická nehoda čtyř vozidel u Stradouně. Foto: HZS

FOTO: Tragická nehoda u Stradouně uzavřela silnici mezi Chrudimí a Vysokým Mýtem

Tragická nehoda čtyř nákladních aut se stala ve středu před polednem na silnici I/17 mezi Stradouní a Zámrskem. Silnice bude uzavřena odhadem do 15 hodin.

Srážka čtyř nákladních vozidel uzavřela ve středu odpoledne silnici I/17 na výjezd ze Stradouně na Zámrsk, respektive Vysoké Mýto. Nehoda má bohužel tragické následky. „Jedna osoba na místě zemřela a další byla převezena do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

„Na místě zasahovaly tři posádky zdravotnické záchranné služby a také byla přivolán vrtulník Letecké záchranné služby. Posádky zajistily a ošetřily dvě zraněné osoby. I přes veškerou snahu záchranářů se třetí osobě nedalo pomoci,“ upřesnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala.

Na místě zasahovali také hasiči z HZS Vysoké Mýto, JSDH Vysoké Mýto, JSDH Hrochův Týnec, ZZS Pak, LZS HK. Příčiny nehody na místě vyšetřuje Policie ČR.

S omezením musí řidiči počítat do zhruba 17. hodiny. Policie odklání dopravu na objízdné trasy u Dašic. Ještě po 15. hodině informovala policie, že silnice je stále uzavřena. V souvislosti s touto nehodou je uzavřena i část dálnice D35 ve směru na Olomouc. Policisté dopravu odklání na sjezd 148 u Dašic.