Lidé si prohlédli nové mosty v Brně. Foto: Radek Mátl

FOTO: Stovky lidí si přišly prohlédnout nové mosty v Brně

Novou soustavu mostů v Brně si v sobotu přišly prohlédnout stovky lidí. Naskytl se jim unikátní výhled na Brno. Mosty spojí dvě části města.

Do sobotních 18 hodin mohli lidé navštívit vybudovanou mostní estakádu v rámci stavby silnice I/42 Brno. Stavba propojí Tomkovo náměstí a Rokytovu ulici v Brně.

„Stavba má být kompletně zprovozněna na konci roku 2024,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Prohlídka mostů naskýtá i nevšední výhled na Brno z estakády, jejíž výška nad terénem je až 18 metrů.

Vznikající estakáda velkého městského okruhu bude spojovat ústí Husovického tunelu s ulicí Rokytovou. A právě v těchto místech bude možné se po mostní konstrukci projít. Trasa o délce přibližně 500 metrů začíná na Rokytově a zpřístupněn je hotový úsek až k Provazníkově ulici těsně před řekou Svitavou.

Na prohlídku se vydejte nejlépe městskou hromadnou dopravou. Využívané parkoviště u obchodního domu Lerk je uzavřeno a jiné není zajištěno. Nejbližší zastávka jsou Akátky, kterou obsluhuje autobus 57 ze směru Lesná, nádraží a trolejbus 27 ze směru Stará osada. Odtud je to k mostu pouhých 100 metrů pěšky.