Auto na střeše poblíž obce Řetová. Foto: HZS

FOTO: Škoda Rapid na střeše, Renault zničený o strom. Pátek plný nehod!

Páteční výjezdy řidičů na víkend jsou ve znamená dopravních nehod. V Řetové u Ústí nad Orlicí skončila Škoda Rapid na střeše, u Chrudimi Renault přerazil strom.

Páteční odpolední nehoda zaměstnala hasiče poblíž obce Řetová u Ústí nad Orlicí. Osobní vůz Škoda Rapid tam po dopravní nehodě skončil převrácený na střeše. Naštěstí vůz zůstal na silnici a posádka z nehody vyvázla živá.

„Uvnitř vozu zůstala osoba,“ informovali hasiči z HZS Pardubického kraje. Osobu z vozu hasiči vyprostili a předali záchrance k další zdravotní péči. Vůz pak pomohli vrátit na kola.

Další nehoda se stala na silnici u obce Orel nedaleko Chrudimi. „Oznámena na tísňovou linku byla v 15.44 hodin. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů,“ informovala mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Řidič s vozem narazil do stromu a nehoda vypadala opravdu ošklivě. Auto strom přerazilo a náraz silně poškodil právě kabinu řidiče a spolujezdce. Je skoro zázrak, že zraněné osoby byly venku z auta již při příjezdu hasičů. Do péče si je převzala zdravotnická záchranka.

„Hasiči v obou případech zajistili vozy proti vzniku požáru, odpojili akumulátory tak, aby nedošlo k požáru. Dále byly automobily zajištěny proti pohybu a v Řetové po zadokumentování nehody policisty byl automobil převrácen zpět na kola,“ uvedla Horáková.

„Čeká nás víkend, dávejte na silnici pozor, ať si dny volna užijete s rodinou i přáteli,“ apeluje mluvčí hasičů.