Nedělní nehoda na dálnici D6. Zdroj: X/Simmar

FOTO: Počasí komplikuje dopravu na dálnicích! Kvůli krupobití bouralo několik aut

Krupobití a velké nánosy vody způsobily hned několik nehod na dálnicích v okolí Prahy. Nehody se staly například na dálnicích D4, D5, D6 a D11. Meteorologové čekají bouřky až do nedělního večera.

Hned u dvou nehod zasahovali středočeští záchranáři v neděli po 17. hodině na dálnici D6 nedaleko Prahy. Nehody se staly na 17. kilometru ve směru na Karlovy Vary, ale i na opačné straně na 21. kilometru směrem na Prahu.

„U obou zasahujeme spolu s dalšími složkami IZS. Příčinou je aquaplaning se smyky, hustý déšť a krupobití,“ informoval na síti X lékaře středočeské záchranky.

Nehoda na D4, D5, D6 i D11

Další nehoda se stala na dálnici D4 na zhruba 24,7. kilometru trasy Háje – Praha u Voznice v okrese Příbram. Bouralo se i na berounské dálnici na 14. kilometru od Prahy směrem na Rozvadov a nehodu řeší policie také na dálnici D11 na 25. kilometru v okrese Kolín.

Meteorologové aktualizovali výstrahu na výskyt silných bouřek do nedělních 20 hodin. Řidiči by si měli dát pozor především na takzvaný aquaplaning, což je nečekané najetí do velké vrstvy vody, kterou nezvládne odvést dezén pneumatik.

Auto tak začne skoro plachtit po hladině a stane se neovladatelné. Jedinou prevencí je pomalejší jízda v silném dešti. Kdo si nevěří, měl by v silné přeháňce auto na chvíli raději odstavit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *