Tragická nehoda u Milína. Foto: HZS STC

FOTO: Osobní auto vjelo do protisměru přímo před náklaďák

Tragicky skončila dnešní nehoda na silnici I/4 z Prahy do Strakonic za Milínem. Řidič osobního auta tam přejel do protisměru a vjel přímo před nákladní vůz. Na místě byl mrtvý.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotku z centrální hasičské stanice Příbram a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Zalužany, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že jde o čelní střet osobního vozidla s nákladním v úseku stavby nové komunikace. „V osobním autě zůstal zaklíněný zraněný řidič, kterého hasiči museli vyprostit pomocí hydraulického nářadí. Poté ho předali posádkám zdravotnické záchranné služby, které ihned začaly s resuscitací,“ říká Ladislav Holomčík z HZS Středočeského kraje.

Resuscitace ale byla po několika minutách ukončena, neboť lékař vzhledem k vážným poraněním, kterým pacient na místě podlehl, konstatoval exitus. Vrtulník, který byl k nehodě přivolán z Prahy, odletěl prázdný.

Řidič nákladního vozidla utrpěl lehčí poranění ruky, se kterým byl po ošetření ponechán na místě.

Jednotky hasičů zajistily obě vozidla proti vzniku požáru a zasypaly sorbentem malý únik oleje z nákladního automobilu. Pak asistovaly policistům při vyšetřování.

Po příjezdu pohřebního vozu hasiči pomohli s přenesením těla zemřelého. Na závěr naložili vrak vozidla na odtahovou službu a uklidili vozovku. Přibližně v půl dvanácté byl zásah ukončen a silnice opět zprůjezdněna.