Vážná nehoda Škody Octavia do stromu u Věšína na Příbramsku. Foto: HZS

FOTO: Škoda Superb vrazila bokem do stromu, pro řidiče musel vrtulník

Vážná havárie osobního auta se stala dnes na silnici I/19 nedaleko obce Věšín na Příbramsku. Škoda Superb Combi vyletěla ze silnice a bočně vrazila do stromu, její řidič je vážně zraněný.

Havárie ráno na několik hodin zastavila provoz na na průjezdu I/19 přes Chráněnou krajinou oblast Brdy nedaleko obce Věšín na Příbramsku. Třiatřicetiletý řidič tam podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové s autem narazil do stromu.

Superb vrazil do vzrostlého stromu bokem, což je nejzranitelnější část každého auta. Vůz se o strom částečně „obmotal“ a řidič tak zůstal ve voze zaklíněný.

Profesionální hasiči z Příbrami za pomoci dobrovolných kolegů z Rožmitálu pod Třemšínem zaklíněného řidiče vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a přenesli ho do sanitního vozu.

Mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková uvedla, že řidič utrpěl poranění hlavy. Po nezbytném ošetření a zajištění životních funkcí byl pacient převezen do Věšína, kde na louce přistál vrtulník, do kterého zraněného muže hasiči přeložili.

Auto a motorkář

Po návratu na místo nehody jednotky pomohly s naložením vraku na odtahovou službu a uklidily vozovku. Provoz byl obnoven v 9.40 hodin.

Nepříjemné nehody se ovšem řidičům nevyhýbaly po celou sobotu. Například odpoledne se stala nehoda osobního auta a motocyklu na silnici č. 295 na úrovni Hořejšího Vrchlabí. Zraněného motorkáře si do péče převzala záchranka.

Přejít nahoru