Nehoda motorkáře a traktoru v Opavě. Foto: ZZS

FOTO: Nehoda v Opavě! 19letý motorkář se srazil s traktorem, letěl pro něj vrtulník

Nehoda s vážnými následky se stala v úterý odpoledne v Opavě – Vávrovicích. 19letý motorkář se tam srazil s traktorem a utrpěl vážná zranění, letět pro něj musel vrtulník.

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes, v úterý 28. května odpoledne, u dopravní nehody v Opavě – Vávrovicích. V půl třetí bylo krajské zdravotnické operační středisko informováno o střetu motocyklisty s traktorem. Pomoci ihned vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci.

Nehoda motorkáře se stala při předjíždění

„Podle předběžného vyšetřování došlo k nehodě v momentě, kdy měl motorkář předjíždět traktor odbočující vlevo mimo pozemní komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Devatenáctiletý motocyklista byl podle mluvčího záchranky Lukáše Hampla po nehodě při vědomí. „Zasahující lékařka u něj zjistila poranění v oblasti trupu a dolních končetin. Byl zajištěn pánevním pásem, pomocí vyprošťovacího rámu přenesen a uložen do podtlakové matrace. Záchranáři zajistili žilní vstup a podání potřebných léků,“ uvedl Hampl.

Poté byl pacient letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Přesné okolnosti nehody vyšetřuje policie, nicméně alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *