Nehoda vlaku a auta v Hrušové. Foto: HZS

FOTO: Nehoda v Hrušové, auto vjelo před vlak! Velké štěstí, že vzadu nikdo neseděl!

Nehoda v Hrušové na Orlickoústecku komplikovala dnes provoz na železniční trati Litomyšl-Choceň. Škoda Yeti tam vjela před přijíždějící vlak. V autě zůstala zaklíněná starší řidička.

Velká rána a náraz do boku, následně smýkání padesát metrů po kolejích. Tak skončila jízda bílé Škody Yeti, jejíž 71letá řidička ve čtvrtek dopoledne vjela před přijíždějící vlak Regionova na železniční přejezd v obci Hrušová na Orlickoústecku.

Auto dostalo ránu přímo z boku, a že to byl opravdu silný náraz, dokazuje fakt, že karoserie Škodovky byla zmáčknutá tak, že pod tlakem praskla celá přístrojová deska uvnitř vozu. Konečně celý interiér vozu byl značně poškozený.

Ještě, že nikdo neseděl na zadní sedačce

Bylo ale obrovské štěstí, že nikdo neseděl na pravém zadním sedadle. Přímo do tohoto místa totiž okénkem při nárazu pronikl talířový nárazník vlaku, který je součástí spřáhla pro spojování vagonů. To by mohlo mít pro cestující na zadních sedačkách fatální následky.

„Na místě bylo nutné z havarovaného vozu vyprostit zaklíněnou řidičku, která byla následně předána zdravotníkům. Ve vlaku cestovalo pět osob, kterým jsme pomohli s evakuací. Cestující neutrpěli zranění,“ sdělila mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková.

Nehoda v Hrušové omezila provoz na železnici

Provoz na trati byl na několik hodin zastaven, protože poškozené vozidlo bylo zhruba 50 metrů od přejezdu v kolejišti. „Na místo byl přivolán jeřáb, kterým bude havarované auto vyproštěno z kolejiště a umístěno na vozidlo odtahové služby,“ dodala Horáková.

Na místě nehody kromě záchranářů a policistů zasahují profesionální hasiči ze Svitav a Vysokého Mýta, jednotka Správy železnic Česká Třebová a dobrovolná jednotka z Cerekvice nad Loučnou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *