Nehoda autobusu u obce Dublovice na Příbramsku. Foto: HZS

FOTO: Nehoda autobusu na Příbramsku! Zranilo se šest dětí, zasahují záchranáři

Nehoda autobusu se stala ve čtvrtek dopoledne na silnici I/18 u obce Dublovice na Příbramsku. Autobus sjel mimo komunikaci do příkopu. Nejméně šest dětí se zranilo.

Autobus převážející školní děti ze zatím nejasných příčin sjel vpravo mimo vozovku a převrátil se do hlubokého příkopu. Dveře autobusu tím pádem byly zablokované a ven museli cestujícím pomoci hasiči.

„Na místě jsme pomohli cestujícím vystoupit, protože se sami z vozidla nedokázali dostat ven. Na místě spolupracujeme se záchranáři,“ informovali hasiči Středočeského kraje. Evakuace probíhala střešním otvorem autobusu a s pomocí žebříku.

Nehoda autobusu u obce Dublovice: čtyři lehce zranění

Cestující bohužel utrpěli zranění, ta by ale naštěstí neměla být vážná, jedná se spíše o odřeniny. „V Péči jsme měli šest lehce zraněných dětí a jednu dospělou osobu s pohmožděnou kyčlí. Po ošetření jsme všechny převezli k dalšímu péči do příbramské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

S ohledem na probíhající vyšetřování a také nánosy bahna na silnici, byla hlavní trasa I/18 u Dublovic uzavřena. Během dopoledne bude pravděpodobně umožněn kyvadlový provoz. Při vyprošťování autobusu se dá ale očekávat další přechodná uzavírka. S komplikacemi by řidiči měli počítat do zhruba 13 hodin.