Na D10 se převrátila po nehodě dodávka na střechu. Foto: FB/Jarouš Tygr

FOTO: Na dálnici D10 se převrátila dodávka, tvoří se dlouhé kolony

Páteční frekventovanou dopravu na dálnicích D10 a D8 zkomplikovaly nehody. Na D10 vyjela po střetu a autem dodávka mimo dálnici a převrátila se, zranilo se osm lidí.

Dlouhá kolona se tvoří v pátek odpoledne na dálnici D10 ve směru z Prahy na Turnov. Na 42,5. kilometru se totiž srazilo osobní auto se značně obsazenou dodávkou, respektive mikrobusem. Osobní auto zřejmě narazilo do boku mikrobusu a ten se po střetu převrátil vpravo mimo vozovku, kde zůstal ležet na střeše. 

Při karambolu se podle policejního mluvčího Pavla Truxy zranilo celkem osm lidí. Na dálnici se tvoří dlouhé kolony, řidiči hlásili dlouhé kolony ještě po půl páté odpoledne. Cesta z Prahy na východ republiky tak bude pro řidiče v pátek odpoledne tradičně náročná, navíc řidiče trápí vysoké teploty.

Mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková upřesnila, že šest lidí bylo po nehodě odvezeno do nemocnice v Mladé Boleslavi a dva z kapacitních důvodů převezla sanitka do nemocnice v Nymburce. Zranění naštěstí byla lehčího charakteru.

Nehoda osobáku a kamionu na D8

Komplikace ale byly odpoledne kolem 14. hodiny také na dálnici D8, kde se srazilo osobní auto s nákladním vozem. Přesněji osobní vůz narazil zezadu do kamionu. Tvořila se čtyři kilometry dlouhá kolona před Prahou, kolem 16. hodiny byl provoz částečně obnoven.

„Při nehodě byly dva zranění, jeden pacient s otřesem mozku a poraněním v obličeji byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Královské vinohrady, druhá osoba s úrazem hlavy byla po ošetření převezena sanitkou do Fakultní nemocnice Bulovka,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Přejít nahoru