Řidiči na dálnici D1 stojí v kolonách i 6 hodin. Foto: FB

FOTO: Na dálnici D1 před svátky uvízly tisíce aut, dopravu blokovaly kamiony!

Dopravu v Česku opět komplikuje sněžení a vítr. Kvůli počasí například dlouhé hodiny stály kamiony na dálnici D1, tvořily se dlouhé kolony.

Sněžení celou sobotu komplikovalo dopravu prakticky po celém Česku. Nejhorší byla situace na Vysočině, Liberecku a Ústecku. Největší potíže měli řidiči kamionů na dálnici D1, kde stáli v kolonách i několik hodin.

Kamiony se zasekly hlavně ve směru na Brno na zhruba 70. a 82. kilometru, spolu s nimi tam pak uvízli i řidiči osobních aut. Podle policejní mluvčí Dagmar Čírtkové bylo v kolonách i několik tisíc vozidel.

Dopravu ve stoupání zasekaly kamiony, které nemohly vyjet. Dálnici ale nemohly ošetřit silničáři, protože se jim nedařilo prodrat nekonečnou kolonou. „Žádáme řidiče, aby nechali vozidla údržby i policie projet,“ řekla Čírtková.

To se nakonec podařilo po půlnovi, kdy sypače prosolily dálnici a kolona se pomalu začala rozjíždět. Některým řidičům přitom po hodinách v koloně docházelo palivo, jídlo i pití.

Problémy na D1 lze očekávat celou noc.

Hasiči po celé zemi řešili v sobotu stovky karambolů, řidiči předvedli doslova kaskadérské kousky. Nebyla nouze o nehody, kdy auta skončila na střeše, v příkopu, nebo v řece.

Například hasiči z Varnsdorfu vyjely k dopravní nehodě osobního vozu, které skončilo na střeše. „Vlivem nehody došlo ke zranění jedné osoby, která skončila v péči ZZS,“ informovali hasiči.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru