Nehoda auta a vlaku v Zelené na Chomutovsku. Foto: HZS

FOTO: Na Chomutovsku dnes vjela Octavia před vlak, řidič nadýchal tři promile!

Vážná nehoda se stala v neděli ráno na železničním přejezdu u obce Zelená na Chomutovsku. Osobní vůz Škoda Octavia tam vjel před přijíždějící nákladní vlak. Auto skončilo značně zdemolované.

Nehoda, u které zasahovali hasiči ze stanice Chomutov a Správy Železnic Chomutov, se stala v neděli ráno na peronu zastávky u železničního přejezdu P72 u obce Zelená na Chomutovsku. Škoda Octavia tam vjela před přijíždějící nákladní vlak, který do auta narazil. Po nárazu vůz skončil s výrazně zdemolovaným předkem.

„Při srážce bylo vozidlo odhozeno mimo železniční přejezd,“ uvedli hasiči z HZS Ústeckého kraje. Řidič naštěstí vyvázl bez větších zranění. „V době příjezdu hasičů byla jedna zraněná osoba mimo vozidlo, hasiči ji poskytli předlékařskou pomoc a předali ji Zdravotnické záchranné službě,“ potvrdili hasiči.

Řidič byl značně opilý

Jenže se ukázalo, že řidič jel zřejmě z nějaké noční party a snažil se z místa nehody utéct. Policie jej ale dopadla a záhy se vysvětlil důvod jeho útěku. “Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 3,3 promile alkoholu,” uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Na železniční trati po nehodě jezdily vlaky na jedné koleji s omezením, na druhé koleji byl provoz celé dopoledne zastaven z důvodu odstraňování vraku vozidla z železničního náspu a vyšetřování dopravní nehody.

Policie nehodu vyšetřuje pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu kromě tučné pokuty a zákazu řízení hrozí i vězení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *