U Křelovic se zřítilo auto ze silnice, zůstalo na střeše. Foto: HZS

FOTO: Kamion na boku, autobus v lampě. Řidiči nezvládali ledovku

Na silnicích od brzkého rána komplikovala dopravu ledovka. Na silnici u Havlíčkova Brodu havaroval kamion. V Brně v některých úsecích nejezdí tramvaje.

Snad jedny z posledních problém pro příští dny způsobila v úterý ráno na silnicích ledovka. Pokryla četné úseky hlavně na Moravě a ve východních Čechách. Problémy jsou například v Brně, kde na části tratí nejezdí tramvaje kvůli poškození trolejového vedení. Na Olomoucku mají zase problémy vlaky, které nabírají značné zpoždění.

Brzy ráno ledovka zkomplikovala dopravu silnicích ve východních Čechách. Například na silnici za Havlíčkovým Brodem před Radostínem se převrátil kamion na bok. Nehoda na několik hodin zablokovala dopravu na silnici z Havlíčkova Brodu na Kolín.

„Hlášení o nehodě jsme na lince tísňového volání přijali po půl čtvrté ráno. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Havlíčkově Brodě. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ informovali hasiči z HZS Vysočina. Zraněný řidič byl transportován do nemocnice.

Autobus ve sloupu, auta v příkopu

Nebyla to však na Vysočině zdaleka jediná nehoda. V obci Panenská Rozsíčka zase neudržel na zmrzlé silnici svůj stroj šofér autobusu. Narazil s ním do lampy veřejného osvětlení v těsné blízkosti domu. „V době nehody cestoval v autobuse pouze řidič, který vyvázl z nehody bez zranění,“ informovali hasiči z Třeště, kteří na místě zasahovali.

Jednotka profesionálních hasičů z centrální hasičské stanice v Pelhřimově zase vyjížděla k nehodě osobního vozidla u Křelovic. Vůz skončil po nehodě převrácený na střeše mimo komunikaci. Podobná nehoda se stala rovněž u Těchobuz. Vůz tam skončil po nehodě převrácený mimo komunikaci na střeše. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků.

Od čtvrté do osmé hodiny ranní vyjeli ke 20 dopravním nehodám hasiči a záchranáři také ve Středočeském kraji. „Zatím jsme nemuseli nikoho vyprošťovat, ale některé nehody se neobešly bez zranění,“ informovala mluvčí hasičů Veronika Švorcová Mocová.

V Kralupech nad Vltavou se na namrzlé silnici srazila dvě osobní auta, u obce Kabáty zase skončil automobil v příkopu.

Ledovka začne ustupovat

Meteorologové varují, že na řadě míst Moravy a části Slezska ledovka stále přetrvává (teploty jsou někde pod bodem mrazu. Pod nulou se drží hlavně teploty povrchů některých silnic a chodníků pokrytých silnou vrstvou ledu.

Zejména v oblasti jižní Moravy a jižní Vysočiny spadlo za posledních 12 hodin i kolem 10 mm mrznoucích srážek. Ledovka tak může být lokálně opravdu výrazná. Situace by se měla uklidnit kolem poledne, kdy budou teploty stoupat. V příštích dnech by se mělo oteplit na tolik, že ledovka už by se měla objevovat jen lokálně spíše během noci a brzkého rána.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru