Dopravní nehody řeší od pondělního rána hasiči na Královehradecku. Foto: HZS KHK

FOTO: Deštivé počasí komplikuje provoz, staly se desítky nehod

Kolony na příjezdech do Prahy, u Brna a na mnoha dalších místech. Řada lidí kvůli dešti vyrazila v pondělí ráno do práce autem, navíc se stala řada dopravních nehod.

Hned několik nehod se stalo například na Královehradecku. „Od páté hodiny ranní zasahujeme již u 4. dopravní nehody. Při nehodách došlo ke zranění jedné osoby,“ informovali hasiči HZS Královehradeckého kraje.

Hasiči u nehod zabezpečují vozidla proti požáru a likvidují úniky provozních kapalin. Naštěstí se zatím nejednalo o žádné vážné havárie či vážná zranění.

Dlouhé kolony se tvořily dopoledne na příjezdech do Prahy, na Jižní spojce i na řadě míst v centru města. Během dopoledne policie v Praze evidovala více než desítku nehod. Tradičně silná doprava byla také v Brně a jeho blízkém okolí.

A nekonečná kolona nechyběla ani u Liberce ve směru od Chrastavy, kde se šňůra aut tvořila dopoledne už od nájezdu od Stráže. V zatáčce před betonárkou havaroval Mercedes s polskou SPZ. Také tato nehoda se naštěstí obešla bez vážnějších následků.

Několik nehod se stalo též v Jihočeském kraji. Například auto dostalo zřejmě auto smyk za obcí Krahulov a vyjelo ze silnice do příkopu.