Dodávka se u Lukavice zapíchla do příkopu a obrátila se na výšku. Foto: Michal Vařecha

Dodávka se po nehodě zapíchla se do příkopu a postavila na výšku

/FOTO/ Neobvyklá nehoda se stala u obce Lukavice na Chrudimsku. Řidič Renaultu Thalia tam nedal přednost dodávce, která se po střetu doslova zapíchla do příkopu.

Nehoda se odehrála na silnici I/37 v úterý 3. října kolem 15. hodiny. Na křižovatce u obce Lukavice na Chrudimsku nedal přenost řidič osobního auta Renault Thalia dodávce přijíždějící po hlavní silnici.

Řidič dodávky se snažil střetu zabránit, bohužel osobní auto dodávku stejně trefilo a ta mu urvala kus přední části kapoty. Náraz pak dodávku odrazil směrem vlevo mimo silnici a řítila se na strom. V případě nárazu do stromu mohlo jít o fatální nehodu. Řidič měl ale štěstí v neštěstí, že se dodávka zapíchla v příkopu a přetočila. Celý vůz se tak postavil na výšku kabinou dolů. Díky tomu dodávka nenarazila do stromu a řidič vyvázl živý.

K nehodě vyjely jednotky hasičů z Chrudimi a Slatiňan, kteří zraněnému řidiči dodávky a dvěma lidem z osobního auta na místě poskytli předlékařskou pomoc, zabezpečili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. „Zraněné osoby převezla vozidla Zdravotnické záchranné služby do nemocnice,“ informovala mluvčí HZS Pardubického kraje Petra Musilová.

Přesné okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Přejít nahoru