Nehoda kamionu se dřevem zablokovala dálnici D3 na České Budějovice. Foto: HZS

FOTO: dálnici D3 zablokoval převrácený kamion se dřevem

Na 71. kilometru dálnice D3 ve směru z Prahy na České Budějovice se napříč dálnicí převrátil kamion naložený dřevem. Dálnice byla uzavřena, dřevo je nutné přeložit.

Kamion převrácený napříč dálnicí a přes oba jízdní pruhy rozsypané klády dřeva. Tak to v úterý dopoledne vypadalo na jihočeské dálnici D3 od Prahy na České Budějovice. Dálnice je zcela neprůjezdná na 71. kilometru u Chotovin a bude tomu tak nejméně do 12 až 13 hodin. Řidiči by proto měli raději volit objízdné trasy.

Táborští profesionální hasiči a jednotka SDH pracují na likvidaci nehody. Provedli nezbytné zajištění havarovaného kamionu a kontrolu úniku provozních kapalin. Na místo byla povolána technika pro naložení rozsypaných klád.

„K nehodě již přijel náhradní kamion, na který budou složené klády. Naložení převráceného kamiónu provede odtahová služba,“ informovali hasiči z HZS Jihočeského kraje.

Kudy se vyhnout nehodě na D3?

Ti, kteří využívají objízdnou trasu přes Neustupov a Jiřetice, by měli jet po vyznačené trase a na silnici I/3 se napojit u Reksyně. Pokud se napojí přímo v Miličíně na hlavní křižovatce, s velkou pravděpodobností přijedou opět do kolony!

Všechny ostatní nájezdy v Miličíně jsou uzavřeny! „Zároveň všechny velmi prosíme, aby ve všech obcích i mimo ně přizpůsobili svou rychlost aktuální situaci! Pokud se chystáte z Prahy směr na jih, doporučujeme zvolit dálnici D4,“ informovala obec.