V Gruně na Pardubicku převrátil řidič auto na střechu. Foto: HZS

FOTO: Auta na střeše i na boku, řidiče po celé zemi trápí v pondělí ráno namrzlé silnice

Jedna nehoda za druhou. Namrzlé silnice silnice trápí od pondělního rána řidiče po celé zemi. Na řadě míst se staly nepříjemné dopravní nehody.

Po celé dopoledne musí ještě řidiči počítat s namrzlými silnicemi, po celé zemi se od pondělního rána staly desítky dopravních nehod. „Ze všech míst, kde právě zasahujeme, hasiči hlásí namrzlé silnice,“ potvrzuje například mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Časně ráno hasiči vyjeli do Gruny na Svitavsku, kde havarovalo osobní vozidlo. Auto skončilo mimo vozovku a na střeše. Uvnitř vozu zůstali lidé, kteří se nemohli dostat ven.

„V Ronově nad Doubravou na namrzlé vozovce skončil automobil v příkopu. Osoba z auta byla naštěstí mimo nebezpečí a v péči zdravotníků,“ uvedla Horáková. Do Bošína na Orlickoústecku mířili hasiči k nehodě osobního vozu, jehož řidič ukončil svou jízdu v příkopu a vůz se převrátil na bok. Poskytli jsme předlékařskou pomoc.

Nehoda komplikovala provoz také na trase z Liberce na Turnov před Radelským mlýnem. Tvořily se dlouhé kolony. Jiná nehoda se stala ráno také nedaleko Mladé Boleslavi na dálnici D10.

Pět zraněných po nehodě na Mostecku

Na Mostecku záchranáři vyjížděli na namrzlou silnici I/15 u obce Korozluky, kde havarovala tři auta – dodávka a dvě osobní auta. Nejprve na zmrzlé silnici dostalo smyk jedno auto, které sjelo ze silnice. Nedaleko tohoto místa se pak čelně srazila dvě auta.

Ve středních Čechách zase hasiči z Kolína a Peček vyjížděli k dopravní nehodě osobního automobilu, který skončil na střeše mezi obcemi Cerhenice a Velim. Na žádost policie otočili hasiči vozidlo na kola, aby zamezili úniku provozních kapalin.

V platnosti je stále výstraha meteorologů na mrznoucí mlhy, které mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích, a to do dnešní 11. hodiny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru