Autobus plný dětí měl technickou závadu v nepřehledné zatáčce na dálnici D10. Foto: PČR

Drama na D10: Autobus plný dětí uvízl na nepřehledném místě dálnice

Do velmi nebezpečné situace se dnes na mladoboleslavské dálnici D10 dostal autobus plný dětí. Vůz musel zastavit kvůli technické závadě v nepřehledné zatáčce.

Do riskantní situace se v sobotu ve Středočeském kraji dostal řidič autobusu, který na 23. kilometru D10 ve směru na Turnov uvízl z důvodu technické závady. Bohužel autobus plně naložený dětmi zastavil v nepřehledné zatáčce.

A to je velmi nebezpečná situace, zvlášť když si mnozí vzpomenou na tragickou nehodu dvou autobusů na brněnské dálnici tento týden. Stačí jen nedobrzdit… Uvnitř přitom cestovalo 55 dětí se 4 dospělými.

„Na tuto situaci okamžitě reagovali dálniční policisté z oddělení z Brodců. Hlídka přistavila za autobus policejní vůz s výstražnou šipkou a poté hned zajištovala přesun dětí na bezpečné místo,“ informovala středočeská policie.

Posléze pomohli policisté s přesunem dětí, ale i jejich zavazadel, do náhradního autobusu. Bylo potřeba přímo na dálnici vyložit kufry a přeložit je do nového vozu.

Z důvodu bezpečnosti všech museli také po tuto dobu částečně omezit provoz. „Průjezdnost dálnice zachovali, a to levým jízdním pruhem,“ dodala policie.

Přejít nahoru