Na nájezdu na D6 z Březové u Sokolova havaroval kamion. Zdroj: HZS

Nehoda na D5, D7 a D52, převrácený kamion na D6. Na silnicích úřaduje mráz

Nehody komplikují ve středu dopoledne dopravu na nájezdech na dálnice D1 a D6. Na dálnici D5 se stala hromadná nehoda 6 aut, potíže jsou i na D52 u Brna a na D7 u letište.

U vážné nehody zasahují od středečního rána hasiči na Sokolovsku. Na nájezdu z Březové u Sokolova (exit 146) na dálnici D6 havaroval kamion. Se silně poškozenou kabinou zůstal ležet převrácený částečně mimo silnici.

„Museli jsme vyprostit zaklíněného řidiče, který byl následně předán zdravotnické záchranné službě,“ informovali hasiči z HZS Karlovarského kraje. Odklízecí práce tam potrvají zřejmě celé středeční dopoledne. Řidiči musí ve směru na Karlovy Vary volit jiný nájezd.

Příčiny nehody na místě vyšetřuje policie. Pravděpodobně ale roli sehrálo mrazivé počasí i když silnice jsou obvykle suché se zbytky posypové soli. Například ve Středočeském kraji dosahují teploty hodnoty v průměru -10°C.

Kolona u pražského letiště

Nehoda komplikuje provoz také na dálnici D7. „Na příjezdu na letiště na dálnici D7 se z důvody autonehody tvoří kolona. Na místě zasahují i letištní hasiči. Počítejte se zdržením,“ informovalo před 9. hodinou pražské Letiště Václava Havla.

Hromadná nehoda na D52

Na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Prahu podle Ředitelství silnic a dálnic ráno zablokoval sjezd i nájezd exitu 49 Psáře kamion. Kamion se tam zřejmě vlivem smyku na namrzlé vozovce „vzpříčil“ a zablokoval vozovku.

Větší potíže jsou však na trase D52 u Brna. Nedaleko benzinky ONO u Popovic na zhruba 9. kilometru na trase Pohořelice – Brno. Srazila se tam tři osobní auta. Účastníci nehody naštěstí vyvázli bez vážnějších zranění, ale havárie blokuje dopravu.

Od rána se tak D52 na několik hodin proměnila v jedno velké parkoviště. V nejbližší době se snad budou kolony postupně rozjíždět. Dvě auta nicméně havarovala na D52 ráno také u Modřice.

Hromadná nehoda na D5

Potíže hlásí ŘSD od rána také z dálnice D5, kde se před pátým kilometrem na trase Rozvadov – Praha stala hromadná nehoda 6 vozidel. S omezením tam řidiči musí počítat do zhruba 10 hodin. Naštěstí šlo jen o plechy a nehoda je bez vážných zranění.

Silničáři hlásí, že rizikové úseky na dálnici D1 i na silnicích prvních tříd na Vysočině jsou díky nulovým srážkám nejčastěji suché a vymrzlé. „Varování před námrazou platí na komunikaci I/38 v lokalitě obce Kámen,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic.

Mrznout bude i přes den

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (CHMÚ) byly ranní teploty velmi nízké. Ve 4 hodiny ráno se pohybovaly většinou od -9 do -14 °C, na severovýchodě ve Slezsku od -14 do -20 °C, naopak na Šeráku (1328 metrů nad mořem) v Jeseníkách bylo jen kolem -4 °C.

„Máme tedy velmi silnou teplotní inverzi,“ informovali meteorologové. Podle CHMÚ se přes den lehce oteplí, ale nad nulu teploty obvykle nevystoupají. „Přes den se oteplí většinou na -5 až -1 °C,“ dodali meteorologové.

Jak to vypadá na českých silnících:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru