Tragická nehoda na obchvatu Chýnova. Foto: PČR

Další tragická nehoda na prokletém obchvatu Chýnova

Tragická nehoda, při níž se zranilo pět lidí a jedna žena zemřela, se stala ve středu odpoledne na snad prokletém obchvatu Chýnova. Dnes se tam srazily dva vozy Škoda Octavia.

Už desítky nehod se staly na obchvatu Chýnova, který s velkou slávou otevřel stát loni na podzim. Řidičům se mělo ulevit při cestě na jih Čech. Jenže nová silnice se stala spíše pohřebištěm aut motorek. Od otevření se tam staly desítky velmi vážných bouraček.

Naposledy dnes se tam střetly dvě Škody Octavia. „Zranilo se přitom šest lidí,“ sdělila Policie ČR. Bohužel jedna ze zraněných osob nehodu nepřežila, přestože na místo zamířily čtyři sanity z Tábora a Soběslavi a také vrtulník letecké záchranky.

Další mladá žena podle mluvčí jihočeské záchranky Zuzany Fajtlové utrpěla zranění hlavy.

Podle policie je už příčina nehody jasná – nedání přednosti v jízdě. To je také nejčastější scénář nehod na tamní křižovatce se silnicí II/409.

Minulé pondělí 26. června se tam srazil motorkách s osobním autem, které mu podle policejní mluvčí zřejmě nedalo přednost. Bohužel se také jednalo o tragickou nehodu, motorkář srážku nepřežil. Také k této nehodě mířil vrtulník, ale vzhledem k úmrtí motorkáře se vracel prázdný.

Situace na chýnovském obchvatu je pro mnohé experty záhadou, protože se jedná o přehledný úsek. Ředitelství silnic a dálnic tam provedlo úpravu dopravního značení tak, aby bylo ještě více přehlednější. Obě silnice vedoucí do křižovatky jsou totiž široké a evokují v řidičích pocit, že jsou na hlavní komunikaci, jenže pokud by se řídily dopravním značkami, tak by k nehodě dojít nemohlo.

„Shodli jsme se, že je vše podle norem. Zabýval se tím i náš dopravní inženýr. Problém je spíše v nepozornosti řidičů,“ řekl nedávno jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura serveru iDnes.cz.