Další vážná nehoda na obchvatu Chýnova. Foto: HZS

Další nehoda na chýnovském obchvatu, auta vyletěla ze silnice

Sobota odpoledne přinesla další vážnou nehodu na chýnovském obchvatu. Srazila se tam dvě auta, obě skončila mimo silnici, řidičku museli vyprostit hasiči.

U dopravní nehody dvou aut na obchvatu Chýnova na Táborsku zasahovali dnes odpoledne záchranáři, policisté i profesionální hasiči z Tábora. Řidička jednoho z vozidel byla zaklíněná a bylo nutné ji vyprostit, pasažéři z druhého auta se dostali ven sami.

„Hasiči provedli zajištění místa nehody a odstraněním B sloupku a obou dveří pomocí vyprošťovacího zařízení vyprostili řidičku z auta,“ uvedli hasiči z HZS Jihočeského kraje. Pomohli také s jejím transportem do sanitky, protože obě auta skončila mimo silnici.

Současně se záchrannými a vyprošťovacími pracemi provedli hasiči protipožární opatření u obou vozidel. Z jednoho vozidla unikly asi 4 litry oleje a chladící kapalina, hasiči proto použili sorbent k minimalizování dopadů na životního prostředí.

Chýnovský obchvat plný nehod

Obchvat Chýnova, respektive tamní křižovatka, už má na kontě desítky vážných nehod, otevřen byl přitom teprve loni na podzim. Řidičům se mělo ulevit při cestě na jih Čech. Jenže nová silnice se stala spíše pohřebištěm aut a motorek.

Například letos v červenci se tam stala tragická nehoda, když se střetly dvě Škody Octavia. „Zranilo se přitom šest lidí,“ sdělila Policie ČR. Bohužel jedna ze zraněných osob nehodu nepřežila, přestože na místo zamířily čtyři sanity z Tábora a Soběslavi a také vrtulník letecké záchranky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru