Poškozené autobusy po srážce na dálnici D2. Foto: PČR

Dálnici D2 u Brna uzavřela tragická nehoda dvou autobusů

Tragická nehoda dvou autobusů se stala dnes po 16. hodině na dálnici D2. V obou autobusech jsou desítky zraněných, řidič jednoho z autobusů bohužel zemřel.

Velmi vážná havárie se stala na 3. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno poblíž Rebešovic, havarovaly tam dva autobusy. Podle informací ČRzpráv druhý z autobusů nedobrzdil příjezd ke koloně a naboural do autobusu před sebou.

Nehoda má bohužel tragické následky. „Jeden z řidičů na místě zemřel, v obou autobusech jsou desítky zraněných,“ sdělila Policie ČR.

Podle aktuálních informací se zranilo celkem až 76 lidí. Přispělo k tomu nejspíše i to, že mnozí nebyli při jízdě připoutaní.

Nehoda dvou autobusů na dálnici D2. Video: PČR

Na místě pracují všechny záchranné složky, přistává hned několik vrtulník Letecké záchranné služby, které transportují zraněné do nemocnic.

Na místě bylo celkem 26 zdravotnických posádek a byl aktualizován traumaplán. Podle záchranářů utrpělo 13 lidí těžká poranění a dalších 47 středně těžká a lehká. „Jednalo se o zlomeniny a otevřené rány, všichni zranění byli dopraveni do nemocnic,“ uvedla mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné služby Hana Albrechtová.

Dálnice byla v obou směrech zcela uzavřena. Stovky lidí zůstali dlouhé hodiny uvěznění v kolonách na dálnici. Pomoc se jim snažili hasiči. „Celkem jsme poskytli asi 400 lahví vody v koloně před nehodou,“ sdělili hasiči.

Řidiči musí počítat s omezením až do pondělního večera a plánovat jinou trasu po vedlejších komunikacích. Na místě pracují dopravní policisté. Dokumentují nehodu, zjišťují její příčiny.

Ve směru na Břeclav opouští řidiči dálnici na exitu Modřice a dále lze pokračovat přes Rajhrad a Blučinu zpět na D2. Ve směru na Brno vede možná objížďka po stejné trase. Alternativně lze na Brno směřovat přes Měnín a Chrlice.

Aktualizace po 18. hodině: Dálnice D2 již byla otevřena alespoň ve směru na Břeclav. Ve směru na Brno bude otevřen kolem 21. hodiny, další desítky minut potrvá, než se rozjedou kolony zejména nákladních vozů.

Krátce po třiadvacáté hodině, tedy po 7 hodinách, byla dálnice D2 po vážné nehodě dvou autobusů uklizena a provoz byl plně obnoven.