Na dálnici D11 narazil bagr do mostu. Foto: Policie ČR

FOTO: Dálnice D11 byla uzavřená, Bagr narazil do mostu

Dálnice D11 byla uzavřena v obou směrech! Na 31. kilometru od Prahy na Hradec Králové narazil do mostu stavební stavební bagr s ramenem. Most musel posoudit statik.

Neobvyklá nehoda uzavřela ve středu po poledni dálnici D11, a to v obou směrech. V jízdním směru Praha – Hradec Králové totiž na 31. kilometru narazil bagr ramenem do mostní konstrukce.

Jednalo se o bagristu, který právě v okolí mostu pracoval na opravě povrchu dálnice D11. Při průjezdu pod mostem ale zapomněl sklopit rameno se sbíječkou a narazil do mostní konstrukce. Doslova do ní při nárazu vykousl díru.

„Provoz na mostu je uzavřen, z rozhodnutí statika je uzavřen také úsek dálnice mezi 25. a 35. kilometrem, a to obousměrně,“ informovala Policie ČR kolem půl jedné. Dopravu odkláněla exitech na 25. kilometru na Sadskou, a v opačném směru na 35. kilometru na Pískovou Lhotu.

Most již posoudil odborník na statiku s tím, že zřícení na dálnici nehrozí. Omezení tak mohlo po 15. hodině skončit a kolony aut se začaly rozjíždět. „V tuto chvíli byl plně obnoven provoz ve směru na Prahu, v opačném směru, na Hradec Králové, projedou řidiči levým jízdním pruhem,“ sdělila Policie ČR.