Felicia skončila na zledovatělé silnici u Kašavy na střeše. Foto: HZS ZLK

Čtyři mladíci bourali s Felicií na zmrzlé silnici, převrátili ji na střechu

Nepříjemnou zkušenost mají za sebou čtyři mladíci, kteří dopoledne jeli v Kašavě na Zlínsku po místní zledovatělé komunikaci. Jejich auto skončilo na střeše.

Policisté i hasiči upozorňují, že ne všechny silnice musí být teď v zimě sjízdné, a to zejména místní komunikace v kopcích, které se příliš neudržují. Obvykle jsou na nich zbytky sněhu, které přes den při vyšších teplotách tají a večer či nad ránem vzniklá voda namrzne a vytvoří ledovku.

Podobně dopadla úterní jízda čtyř mladíků po zkratce do Kašavy na Zlínsku. Při jízdě z kopce skončili s postarší Škodou Felicia na střeše a kolama vzhůru. Měli však štěstí v neštěstí, že se nikomu nic vážného nestalo.

„Všichni čtyři vylezli z auta sami ven a přivolali si pomoc. Řidiče si do své péče vzala posádka zdravotnické záchranné služby, která jej ošetřila a ponechala na místě. Další mladíci zranění neutrpěli,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Hasiči po příjezdu provedli průzkum místa nehody, přičemž zjistili, že k úniku provozních kapalin nedochází a u vozidla provedli protipožární opatření.

Zásah však velmi komplikovala ledovka na cestě, po které se téměř nedalo ani bezpečně chodit. „Velitel zásahu si proto na místo povolal zástupce obce, který zajistil posypový materiál. Ten hasiči následně rozsypali po vozovce. Následný odtah automobilu si zajistí jeho majitel,“ dodala Javoříková.

Meteorologové: Oteplí se

Podle meteorologů mohou být potíže s ledovkou zhruba do konce týdne, pak se téměř jistě oteplí. „Kdo má rád sníh, neměl by otálet s užíváním si současné sněhové nadílky. Koncem týdne pravděpodobně dorazí hlavně do Čech výraznější oteplení a déšť. Tání sněhu pak bude výrazné i ve středních a vyšších polohách,“ informoval Český hydrometeorologický ústav.

S tím také na pár dnů měly skončit výraznější komplikace na silnicích, s nimiž se v posledním týdnu potýkali řidiči, hasiči, policisté i záchranáři. Na sněhu a ledovce zasahovali denně u desítek nehod.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru