Cestující nastupují do letadla. Foto: Smartwings

Češi trčí hodiny na letišti, všechny lety mají zpoždění! Smartwings: Nemůžeme za to

Letecká společnost Smartwings, která přepravuje většinu Čechů na dovolenou informovala, že prakticky všechny lety jak z Prahy tak ze zahraničí nabírají velká zpoždění i přes dvě hodiny.

Těšíte se na dovolenou a potom zase domů. Místo šťastné cesty vás ale čeká nekonečné často velmi nepohodlné čekání na letišti. Odlety Čechů na dovolenou i zpátky v těchto dnech nabírají obrovské zpoždění. Nyní to potvrzuje i letecká společnost Smartwings, která přepravuje na dovolenou většinu Čechů, protože si ji najímá většina cestovních kanceláří.

Odškodnění za zpožděný let?

„Vzhledem k silné regulaci vzdušného prostoru ze strany evropského orgánu řízení letového provozu Eurocontrol dochází v současné době u nadprůměrného množství letů ke zpožděním, která jsou mimo naši kontrolu,“ informoval v sobotu večer dopravce Smartwings.

Vzhledem k tomu, že dopravce nemůže zpoždění ovlivnit a navíc jej předem oznámil, to pravděpodobně znamená, že cestující nebudou mít ani nárok na odškodnění. Je to ale otázka spíše pro právníky.

Smartwings: Zpoždění mělo všech 30 letů do Turecka

„Největší problémy zaznamenáváme ve vzdušném prostoru Turecka, zejména Antalya, kde jen během soboty 29. června došlo ke zpoždění všech třiceti našich letů,“ uvedl Smartwings.

Letecká společnost v oznámení dodala, že se klientům omlouvá a prosí je, aby věnovali zvýšenou pozornost informacím publikovaným na letišti. „Tyto okolnosti bohužel nemůžeme ovlivnit,“ tvrdí dopravce.

Šokovaní čeští turisté: Letadla Smartwings odletěla bez zavazadel prý schválně!

Pro cestující to znamená dlouhé čekání na letištích, často již bez přístupu k odbaveným zavazadlům. Navíc na některých letištích bývá nedostatek míst k sezení, otázkou je i čistota toalet a rovněž občerstvení bývá na letištích extrémně drahé. Zpoždění letu tak dokáže dovolenou pořádně znepříjemnit.

Mnozí cestující už ztrácí nervy. A kdo nám zaplatí náš čas, který zbytečně trávíme čekáním na letištích?“ ptá se Miroslav Vašíček na Facebooku letecké společnosti. „Tím pádem asi nedostaneme náhradu za zpoždění,“ komentuje oznámení na Facebooku Ája Gárská.

Šokovaní čeští turisté: Letadla Smartwings odletěla bez zavazadel prý schválně!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *