Nehoda BMW v Karlovarské ulici v Praze. Foto: HZS

Černý pátek pro řidiče BMW. Jeden zdemoloval svodidla, druhý proletěl plotem

Tak trochu letecký den měli v pátek večer řidiči BMW na českých silnicích. Patrně rychlá jízda v silných vozech stojí hned za dvěma neobvyklými večerními nehodami.

První nehoda řidiče v německém bavoráku se stala kolem 21. hodiny v Karlovarské ulici v Praze. Řidič jedoucí směrem na centrum Prahy s vozem havaroval nedaleko nájezdu z Pražského okruhu.

V jednom okamžiku narazil do svodidel a pak doslova nastala demolice svědčící o tom, že úplně pomalu nejel. Automobil zdemoloval asi 60 metrů svodidel a navrch ještě porazil lampu. Následně automobil skončil převrácený na střeše vedle silnice.

„Jedna osoba byla v péči Zdravotnické záchranné služby Praha,“ potvrdil mluvčí zasahujících hasičů HZS Praha Martin Kavka s tím, že zranění řidiče po hrozivě vyhlížející nehodě naštěstí nejsou vážná. Okolnosti nehody vyšetřuje pražská policie.

Nehoda BMW ve Valašském Meziříčí

Páteční večer nedopadl dobře ani pro řidiče BMW ve Valašském Meziříčí. Automobil, ve kterém cestovaly dvě osoby, sjel kolem půl desáté večer ze silnice a prorazil plot. Následně vjel až do zahrady, kde auto s poškozeným bokem i koly a obalené ve zbytku křoví zůstalo stát zabořené v trávě.

„Při příjezdu jednotky hasičů z Valašského Meziříčí už byla na místě hlídka Policie ČR a posádka zdravotnické záchranné služby, která prohlédla obě osoby,“ informoval David Martinec z HZS Zlínského kraje.

Hasiči provedli protipožární opatření, odpojili autobaterii a zkontrolovali vůz, zda nedošlo k úniku provozních kapalin. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Škody na vozidle a pobořeném plotu jistě nebudou malé.

Přejít nahoru