Na zaparkovaná auta spadl strom v pražské Řipské ulici. Foto: HZS Praha

Bouřky ve středu ráno komplikují dopravu na mnoha místech Česka

Česko ve středu svlažily letní bouřky, které postupují od jihozápadu. Na řadě míst ale způsobily potíže v ranní dopravě zejména kvůli popadaným stromům a také výpadkům dodávek elektřiny.

Největší potíže bouřky způsobily ve středu ráno na železnici v jižních Čechách, ale také na Královehradecku.

Například na trati v úseku Vyšší Brod klášter – Lipno nad Vltavou zastavil železniční dopravu pádu stromu do prostoru dráhy. Předpokládaný konec omezení je kolem desáté hodiny. Spadlý strom zastavil vlaky také v úseku Křemže – Boršov nad Vltavou. Tam by se vlaky měly rozjet kolem sedmé hodiny. Podobně zastavil strom spadlý na železnici vlaky též na trati Tachov – Planá u Mariánských Lázní. I tam by měly vlaky vjet po sedmé hodině.

Bouřky působily potíže i z důvodu výpadků dodávek elektřiny pro traťové vedení. Vlaky kvůli tomu nejezdily v úseku Nové Hrady – České Velenice státní hranice a také v úseku Rožmberk nad Vltavou – Těchoraz.

Stromy ovšem padaly také do silnic, a to dokonce i v Praze. Hasiči informovali, že ráno odstraňovali strom, který vítr pokácel na zaparkovaná auta v Řipské ulici.

Středočeští hasiči zase během středečního rána vyjeli ke dvaceti popadaným stromům, které blokovaly komunikace. „Nejvíce událostí a to po čtyřech jsme zaznamenali na Berounsku, Kutnohorsku a Praze-západ. Tři události jsme řešili na Rakovnicku,“ informovali hasiči.

Co i krátká bouřka dokáže, potvrzují i fotografie středočeských hasičů z pondělí, kdy se rovněž částí republiky prohnaly spíše rychlé bouřky. Během asi dvou hodin hasiči zasahovali asi 40krát u popadaných stromů.

„Kuriózní zásah, při kterém nebyl nikdo zraněn, byl v okrese Praze-západ, kde několik topolů spadlo na rodinný dům, přičemž zablokovaly hlavní vchod do domu,“ uvedli středočeští hasiči.

Další strom v pondělí spadl na střechu domu v Bratronicích na Kladensku. V Benátkách nad Jizerou popadalo několik stromů na fotbalovém hřišti a poškodily lavičky. U Postupic na Benešovsku poškodily stromy elektrické vedení. Další stromy zkomplikovaly dopravu.

Přejít nahoru