Nehoda koňského povozu a auta u Kostice na Břeclavsku. Foto: HZS

Vážná nehoda u Kostice na Břeclavsku: Auto narazilo do koňského povozu!

Vážná nehoda se stala v pátek v noci nedaleko obce Kostice na Břeclavsku. Osobní auto tam zezadu narazilo do koňského povozu.

Neobvyklá nehoda se stala v pátek v noci nedaleko obce Kostice na Břeclavsku. Na výjezdu z Břeclavi směrem na Lanžhot narazilo osobní auto do koňského povozu.

Vůz narazil do kovové konstrukce povozu, který zasáhl kabinu posádky. „Do příjezdu posádek záchranné služby jsme poskytovali první pomoc pěti zraněným osobám,“ informovali hasiči HZS Jihomoravského kraje.

Mírná zranění utrpěli také koně. „Zraněné koně si převzala majitelka,“ uvedli hasiči. Podle posledních informací by měli mít jen mírné šrámy bez vážných následků.

Příčinu nehody a míru zavinění vyšetřuje policie, otázkou například je, zda byl povoz v úplné tmě dostatečně osvětlený. Jeden z řidičů na sociálních sítích tvrdí, že ano. „Povoz byl osvětlen měl vzadu červená světla a odrazky, předjížděl jsem ho kousek před mostem,“ uvedl řidič.

Podle místních před nehodou povoz vezl májku na Krojové hody, které se konají v sobotu v obci Poštorná. Před nehodou se povoz vracel prázdný.

Přejít nahoru